Machina ruszyła. Miasto odzyskuje pieniądze od kierowców z Niemiec za nieopłacone parkowanie w Strefach Płatnego Parkowania. To dopiero początek ale obiecujący, bo pierwsze wpłaty już są na koncie miasta.

 

Po kilku latach bezradności, po poruszeniu tematu przez radną A. Trafas miasto powiedziało dość. Zawarło umowę z kancelarią z Niemiec, która pomaga odzyskać należności z tytułu nieopłaconego postoju w Strefach Płatnego Parkowania przez turystów z zagranicy.  Kancelaria z Niemiec wysłała wezwania do zapłaty, 4 pierwsze przelewy już przyszły na konto miasta – poinformował M. Kujaczyński.

Kancelaria do końca roku miała rozwiązać 200 spraw, wysłała wezwania do zapłaty tylko do 50 bo pandemia koronawirusa utrudniała jednak pozyskiwanie danych kierowców. To nie jest jednak jej ostatnie słowo. 

Co ciekawe. Kierowcy, których sprawami zajmuje się kancelaria z Niemiec nie zawsze są obywatelami tego kraju. To też Polacy posiadający auta zarejestrowane za zachodnią granicą.

 Ci kierowcy, którzy nie uiszczą opłaty na wezwanie, muszą się liczyć z dalszą procedurą windykacją. A miasto  już zastanawia się nad przedłużeniem współpracy z niemieckimi prawnikami.

Najważniejsze jest to, żeby kierowcy z Niemiec zdawali sobie sprawę z tego, że nie mogą zostawiać samochodów w Strefach Płatnego Parkowania i bez konsekwencji nie płacić – podkreśla rzecznik prezydenta.

Tylko w latach 2015 – 2019 odnotowano 6147 przypadków niepłacenia postoju w SPP przez cudzoziemców. Z tego tytułu miasto straciło ponad 300 tysięcy złotych. 

Komentarze  
+4 # Herr Europejczyk 2020-11-28 00:09
Pani Prezydent , no nie wiem czy Herr Tusk będzie zadowolony z tej jawnej prowokacji wobec narodu niemieckiego .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+9 # lexus 2020-11-28 14:14
Polski Patriotyzm i miłość do Polski są wielkimi wartościami Polaków i miliony Polaków to doceniają i zgodnie z tymi wartościami żyją i się zachowują.Na drugim biegunie jest polskie chamstwo.Polski cham ma za nic prawo i przepisy.Więc cham taki uważa ,że jak przyjechał prosto ze zmywaka z Berlina na niemieckich blachach, to już w Kołobrzegu prawo go nie obowiązuje. Nie musi płacić za parking. Nie obowiązują chama,żadne ograniczenia prędkości po mieście(niedawno mercedes s63 z berlińską rejestracją szalał po Kołobrzegu ze trzy dni,oczywiście polaczek).Kołobrzeska Policja nic nie widzi-wolą święty spokój.Mieszkałem w Niemczech,bywam tam i widzę ,że tam polaczek - cham nie podyskutuje z policjantem i to bynajmniej nie dlatego ,że nie zna języka,ale że w demokratycznym praworządnym kraju ,jakim są mimo lewactwa, NIEMCY,z policjantem się nie dyskutuje,jak u nas.Polaczek - cham za granicą jest grzecznym chamem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # silver 2020-11-28 21:32
właśnie dostałem wezwanie do zapłaty za nieopłacony postój. szczęście ze ten mandat opłaciłem przelewem z rachunku , gdyby to była wpłata gotówkowa już bym się nie wytłumaczył bo nie zawsze trzymam kwitki. ciekawe czy to nowy sposób na budżet?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn