Miasto ma nową lokalizację dla kołobrzeskiego schroniska, ale na razie nie zdradza gdzie. Chcemy mieć pewność, że wszelkie uzgodnienia związane ze schroniskiem w nowym miejscu będą pozytywne dla miasta i wtedy ruszymy z projektowaniem, mówiła podczas Komisji Komunalnej Ewa Pełechata.

O konieczności poprawy warunków zwierzętom w schronisku mówi się od dawna. Temat ten poruszono także podczas dzisiejszej Komisji Komunalnej. Główne problemy dotyczące przytuliska są związane nie tylko ze środkami na jego budowę, ale także z lokalizacją. Miasto nie uzyskało odstępstwa od Ministerstwa dotyczącego powstania schroniska przy stacji benzynowej. W planie ma jednak inną lokalizację.

Jak zapewnia Ewa Pełechata, budowa schroniska jest dla naszego miasta priorytetową inwestycją.

Pojawiły się także pytania czy schronisko nie mogłoby zostać w dotychczasowym miejscu na terenie Zieleni Miejskiej.

Nie ma także możliwości przesunięcia schroniska w głąb terenu Zieleni.

W sprawę kołobrzeskiego schroniska zaangażował się także poseł Czesław Hoc, który zaaplikował o środki zewnętrzne na budowę nowego przytuliska. Do tematu wrócimy.

 

Komentarze  
+8 # truskawka 2020-11-27 17:31
Pewnie dadzą na janiska. Działkowicze i mieszkańcy przestaną narzekać na brak ekranów bo psy zagłuszą auta :lol: :lol: :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+10 # schronisko 2020-11-27 18:43
Jak nie wiadomo o co chodzi - to zawsze chodzi o pieniądze. Co konkretnie ma powstać na terenie obecnego schroniska? Czy komuś ma ta ziemia zostać sprzedana? Czy powstanie tam plac z zielenią?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # Kołobrzeg 2020-11-29 22:53
Miasto ma lokalizację na nowe schronisko tylko nie ma jeszcze przeprowadzonych konsultacji. To taka powtórka z rozrywki, specjalność Mieczkowskiej. Najpierw ogłasza, że ma a później robi konsultacje i nie ma. Tak było z parkingiem przy Amfiteatrze, z lipami do wycięcia na ul. Westerplatte itd. Itd.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn