Poseł Marek Hok złożył interpelację do Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego, w którym pyta o możliwość pilnego wprowadzenia i zakontraktowania przez NFZ nowej procedury medycznej — rehabilitacji pocovidowej. Takie rozwiązanie pozwoliłoby poprawić sytuację tysięcy polskich pacjentów doświadczonych ciężkim przechorowaniem COVID-19 oraz uchronić uzdrowiska przed zapaścią, a nawet upadkiem. 

 Komentarz Posła Marka Hoka: 

Kołobrzeg jako największe uzdrowisko w Polsce, z największą bazą łóżkową, znakomicie przygotowane pod względem organizacyjnym i medycznym oczekuje na kuracjuszy. Niestety, decyzjami polskiego rządu stoi zamknięte i nie przyjmuje chorych. Stworzenie turnusów rehabilitacyjnych dla pacjentów, którzy przechorowali COVID-19 i w większości dotkniętych powikłaniami ze strony układu oddechowego, krążeniowego, neurologicznego oraz w złym stanie psychicznym stworzyłoby szansę dla nich powrotu do zdrowia. Nasze uzdrowiska zyskałyby możliwość przetrwania w tej dramatycznej sytuacji gospodarczej i utrzymania pełnego zatrudnienia, które dziś jest bardzo zagrożone.

2Interpelacja rehabilitacja COVID 19 page 001

Komentarze  
+7 # Jojo 2020-11-30 14:41
A Hocek vel Tulipanek pracuje czy zamiata pod dywan
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Pisz na Berdyczów 2020-11-30 22:06
Po tych wszystkich niegodziwościach jakie politycy tak zwanej "totalnej opozycji" serwowali i nadal serwują obecnemu polskiemu rządowi , wszelkie propozycje z ich strony należy traktować z uzasadnioną i daleko idącą nieufnością . Kiedyś , w podobnych sytuacjach Polacy odpowiadali swoim wrogom - " Pisz pan na Berdyczów".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # andrzej 64 2020-12-01 14:34
z tym pytaniem to musi sie zwrocic do wspanialego i osiwieconego czeslawa hoca
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn