W tym roku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kołobrzegu wprowadza usługę asystenta osoby niepełnosprawnej. Projekt skierowany jest do osób niepełnosprawnych w stopniu umiarkowanym lub znacznym, które mają ukończone 18 lat.

Asystent osoby niepełnosprawnej to nowa usługa Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Asystent osobisty ma wspierać osoby niepełnosprawne w przekraczaniu barier, z którymi borykają się na co dzień.

Każde zgłoszenie od osoby niepełnosprawnej będzie rozpatrywane indywidualnie.

Asystent osobisty będzie przydzielany bezpłatnie, jeśli osoba niepełnosprawna nie przekroczy kryterium dochodowego. Jeśli tak, to odpłatność ma być niewielka.

Pomoc asystenta ma być jednorazowo przydzielana na maksymalnie pół roku. 

Osoby zainteresowane usługami asystenckimi proszone są o kontakt z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej osobiście lub pod numerem telefonu: 94 35 52 505; 94 35 52 329; 94 35 52 306.

Komentarze  
0 # podatnik 2021-02-20 04:59
Brawo,dobre działanie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook