Radni miejscy zdecydują czy przedłużyć umowy najmu i dzierżawy nieruchomości należących do Gminy Miasto Kołobrzeg. Taka uchwała już jest, teraz termin ma być wydłużony.

Na najbliższą sesję 24 lutego trafi projekt uchwały w sprawie zawierania umów najmu i umów dzierżawy nieruchomości należących do Gminy Miasto Kołobrzeg, których termin wygaśnięcia przypada w tym lub w przyszłym roku.

Uchwała jest podyktowana trudną sytuacją przedsiębiorców w związku z ponoszeniem przez nich negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19. Dodatkowo ujednolici czasowo te umowy.

Jeżeli uchwała zostanie przyjęta prezydent będzie mogła bez przetargu przedłużyć umowy najmu i dzierżawy tym przedsiębiorcom, którzy złożą odpowiednie wnioski.

Z możliwości bezprzetargowego przedłużenia umowy w związku z uchwałą podjętą w 2020 roku, skorzystało ok 50 przedsiębiorców. 

Komentarze  
+3 # Babski Babilon 2021-02-20 18:44
Ze względu na szereg strategicznych inwestycji jakie władze miasta poczyniły w ostatnim okresie czasu na terenie podległych im włości np : przycupki , krzaki na trawnikach , ekskluzywna obsługa miejskich kibli , parę nowych wysokopłatnych etatów dla przyjaciół "królowej" itp. " piniendzy nie ma i nie będzie ". Prawdopodobnie większość radnych skupionych wokół "Królowej Wstążeczki " nie zrezygnuje z danin od miejskich dzierżawców , zwłaszcza , że koszty utrzymania "Babilonu" w tych trudnych czasach , mają wyraźne tendencje wzrostowe .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook