Od najbliższego czwartku działalność mogą wznawiać uzdrowiska. Obiekty są gotowe, choć pierwsze turnusy rozpoczną się w rożnych terminach i najczęściej już po 11 marca. Wznowiona akcję szczepień pracowników tych obiektów. 

Po wielu miesiącach przerwy spowodowanej obostrzeniami, obiekty sanatoryjne mogą ruszyć ze swoją statutową działalnością. Część z nich już działa przyjmując gości komercyjnych, świadcząc usługi hotelowe.

Zainteresowanie turnusami finansowanymi przez NFZ jest odczuwalne. Są telefony, są co ważne skierowania na pierwsze turnusy. Turnusy zaczną się zgodnie  z przyjętym dużo wcześniej harmonogramem, zatem np. Posejdon rusza 27 marca, Mewy już w połowie miesiąca, MSWiA 29 marca.  Przed przyjazdem kuracjusze będą musieli zrobić test na koronawirusa (nie wcześniej niż 4 dni przed rozpoczęciem turnusu) lub przejść szczepienia.  Natomiast zaszczepieni nie są wszyscy pracownicy sanatoriów. Chociaż wczoraj akcja dla grupy „0”została wznowiona. Pracownicy np. Posejdona otrzymali pierwsza dawkę szczepionki. Drugą otrzymają po 12 tygodniach. 

Co jeszcze ważne sanatoria ruszają, funkcjonują także hotele. Dla naszego województwa nie bez znaczenia jest sytuacja sąsiadów. W Pomorskiem obiekty te będą zamknięte. Spodziewamy się zatem zwiększonego ruchu turystycznego w Kołobrzegu.

Komentarze  
0 # pokoje 2021-03-10 07:45
A ilu osobowe pokoje są dopuszczalne dla kuracjuszy? W pokoju prze ileś tygodni przebywają obce osoby, później duże grupy spotykają się na stołówce. A jak wiemy szczepionki nie chronią od zachorowania i pomimo szczepienia osoby te powinny również mieć test robiony przed przyjazdem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook