Chaos, uznaniowość, brak jasnych kryteriów i nierówne traktowanie przedsiębiorców. Tak część radnych wypowiadała się podczas wczorajszej sesji w sprawie uchwały dotyczącej przedłużenia na 9 lat umowy dzierżawy Karczmy Solnej. Mimo kontrowersji radni większością głosów przyjęli projekt uchwały.

To jedna z uchwał, która podczas wczorajszej sesji wywołała najwięcej kontrowersji. Część radnych zarzuciła prezydent nierówne traktowanie przedsiębiorców. Dlaczego jednym przedsiębiorcom wydłuża się dzierżawę na dwa lata, a innym na dziewięć, pytał Maciej Bejnarowicz. 

Według Izabeli Zielińskiej sytuacja, z którą mamy dzisiaj do czynienienia ze strony kołobrzeskich przedsiębiorców jest wynikiem podjęcia przez Radę Miasta uchwały dotyczącej oddania w dzierżawę na 9 lat terenu w Podczelu. Renata Brączyk poinformowała, że dostaje wiele zgłoszeń od innych przedsiębiorców, którzy czują się dyskryminowani przez miasto w kwestii uzyskania długoletniej dzierżawy. 

Ewa Pełechata przypomniała, że niekonsekwencja w tym temacie wyszła z samej Rady.

Po półtoragodzinnej dyskusji radni przyjęli projekt uchwały dotyczący przedłużenia na 9 lat umowy dzierżawy Karczmy Solnej. 12 radnych było za, 7 przeciw, 2 wstrzymało się od głosu. Dzierżawca Karczmy zapłaci rocznie 71 tys. 700 złotych netto.

 

Komentarze  
+3 # ona 2021-03-31 22:22
Niecałe 6 tysięcy za miesiąc ? Rozumiem dzisiejszą sytuację,ale tak w ogóle to hm,może się nie znam. :o
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # Poza Prawem 2021-04-01 00:05
Organy administracji publicznej mają obowiązek równego traktowania stron w postępowaniu administracyjnym , stanowi to realizację zasady zaufania do władzy publicznej . Zasada równości obywateli wobec prawa ma charakter fundamentalny - art. 32 Konstytucji RP i potwierdzające ją Wyroki Naczelnego Sądu Administracyjnego
Uchwała o dzierżawie Karczmy Solnej jest uchwalona z rażącym naruszeniem prawa przedsiębiorców do równego traktowania przez organy samorządowe (publiczne) - Wojewoda powinien ją uchylić .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-4 # do Poza Prawem 2021-04-01 06:11
Kto tę uchwałę miałby zaskarżyć ???Przecież nie zrobią tego radni,bo tych sługusów Mieczkowskiej i sitwy na to nie stać. W Kołobrzegu trwa rozdawnictwo naszego majątku za prywatne lub partyjne korzyści i nikt na to nie reaguje.Najbardziej bojowy radny w przypadku Karczmy Solnej jest niewiarygodny,bo chwilę wcześniej głosował za przydzieleniem bez przetargu mafii poznańskiej terenów w Podczelu. Art.Konstytucji o którym mówisz miał by zastosowanie,gdyby w Kołobrzegu istniała jakaś prokuratura. Póki co oddajemy najlepsze kęski zorganizowanym grupom,i przecież nie bez dowodów wdzięczności. A tępy mieszkaniec do tego wszystkiego dopłaci w miejskich podatkach i "władza się wyżywi" ,jak mawiał w stanie wojennym,"koszerny"głupek, niejaki Jerzy Urban.Dziwi mnie tylko jak ci prymitywni,bez wyobraźni rządzący,nie zdają sobie sprawy z faktu,że kiedyś wymiar sprawiedliwości zacznie spełniać rzetelnie swoje powinności ,i trzeba będzie odpowiedzieć na pytanie jak to było z Podczelem i Karczmą Solną.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-6 # Agna22 2021-04-01 08:57
Zastanawia mnie postawa radnego Plewki, który najgłośniej krzyczy, a miesiąc temu najgłośniej bronił dzierżawcy w Podczelu na kilkunastu hektarach bez przetargu, bez operatu, na 9 lat za śmieszne pieniądze. Dziwne, ale mieszkańcy widzą i rozliczą tego pana.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook