Podczas środowej sesji Rady Powiatu kołobrzeski sanepid przedstawił sprawozdanie dotyczące stanu bezpieczeństwa sanitarnego za 2020 rok. Tylko w ubiegłym roku na COVID-19 zachorowały 2554 osoby. 

 

Stan bezpieczeństwa sanitarnego powiatu, tak jak i całego kraju, jest zdeterminowany przez panującą pandemię. W 2020 roku spośród 2717 chorób zakaźnych 2554 przypadki to COVID-19.

Sanepid odnotował także wzrost zachorowań na gruźlicę i boleriozę. W ubiegłym roku kołobrzeska Stacja Sanitano-Epidemiologiczna dokonała 1818 kontroli w podległych obiektach, a takich ma 2903.

Mimo, że sanepid miał wiele obowiązków związanych z pandemią koronawirusa, nie zwolniło to placówki z przeprowadzania nadzoru sanitarnego nad poszczególnymi obiektami.

W ubiegłym roku Stacja Sanitano-Epidemiologiczna odnotowała także 32 ogniska zakażeń koronawirusem. Takie były m.in. w kołobrzeskim szpitalu.

Dzisiaj mamy 28 487 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. W powiecie 27.

 

Komentarze  
+12 # ortopedia 2021-04-09 16:39
Dlaczego w szpitalu zawieszono działalność ortopedii uniemożliwiając wykonywanie planowych operacji? Proszę w takim razie ogłosić gdzie Ich pacjenci mają zgłosić się na operacje ortopedyczne. Na razie mówi się że z kwietnia operacje są planowane dopiero na lipiec jak dobrze pójdzie. Aż dziw bierze że nadal w szpitalu jest prowadzona rehabilitacja dla osób przychodzących z całego miasta. O co tu chodzi???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Arisa 2021-04-10 18:22
Kopert nie ma to jest nieopłacalne !
Nie taka miała być prywatna opłacalność komunistycznych tryzóbowych uzurpatorów !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook