Podczas wczorajszej sesji, radni podjęli projekt uchwały, w sprawie zamiany nieruchomości przy ulicy Kamiennej i Zygmuntowskiej.

Większością głosów radni podjęli projekt uchwały w sprawie zamiany działek przy ulicy Kamiennej i Zygmuntowskiej.

Przypomnijmy, działka przy ulicy Zygmuntowskiej to teren prywatny po starej drukarni, na której inwestor miał wybudować budynek mieszkalny. Decyzja ta spotkała się ze sprzeciwem mieszkańców, według których budowa spowoduje niszczenie stojących tam zabytkowych kamienic, a także dewastację terenu zielonego, poprzez wyznaczona drogę dojazdową. Z tego powodu, zaproponowano zawarcie porozumienia i zamianę działek. Wartość nieruchomości przy ulicy Kamiennej wynosi prawie 3,5 mln złotych i znacznie przewyższa cenę działki przy Zygmuntowskiej wycenioną na 1.646 tysięcy netto, dlatego inwestor musiałby dokonać dopłaty. Główne argumenty za zamianą są dwa, dobro społeczne i przeciwdziałanie zagrożeniu, które stwarzałaby budowa, na która inwestor posiada już zezwolenie, jednak radny Kalinowski zwrócił uwagę, na nieopłacalność zamiany. Z wypowiedzią radnego Jacka Kalinowskiego zgadzają się radni Parus i Woźniak, ale zgodnie uważają, że priorytetem tutaj jest zagwarantowanie mieszkańcom terenu zielonego i że w tym przypadku należy kierować się ich dobrem, a nie opłacalnością. Również Krzysztof Plewko stawia dobro społeczne nad ekonomię. Zwraca tez uwagę na zagrożenie wynikające z ewentualnej budowy. 

Ostatecznie za projektem uchwały głosowało 16 radnych, 3 wstrzymało się od głosu, jeden był przeciw.

Komentarze  
+2 # Max 2021-04-29 18:42
Skoro działka na Kamiennej jest warta 3,5 mln zł, a na Zygmuntowskiej 1,6 mln zł, to może należy podzielić działkę na Kamiennej na dwie i oddać w rozliczeń jedna z nich?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # ? 2021-04-30 09:24
I facio postawi sobie na swojej działce budkę z lodami ? :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # miliony 2021-04-30 16:18
Zamienić działki ok. Tylko czy inwestora stać na dopłacenie prawie 2 milionów złotych różnicy? To się tak fajnie mówi "będzie musiał dopłacić". On nic nie musi - on już nawet ma zezwolenie na budowę na ul. Zygmuntowskiej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook