Dzisiaj rozpoczęła się matura 2021. Na początek język polski, później matematyka i język obcy. Do tego ważnego egzaminu szkoły musiały się ponownie przygotować w sposób szczególny.

W powiecie kołobrzeskim rok szkolny 2020/2021 w sumie ukończyło 663 uczniów klas maturalnych, z czego 638 tegorocznych absolwentów przystępuje do matury. W samym Sienkiewiczu do egzaminu maturalnego przystąpiło 170 osób. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym z zachowaniem szczególnych środków ostrożności.

Maturzyści rozpoczęli swoje zmagania egzaminacyjne od języka polskiego.

Maturzyści muszą, tak jak w latach ubiegłych, obowiązkowo przystąpić do trzech egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym, z języka polskiego, matematyki i języka obcego. W tym roku abiturienci nie muszą przystępować obowiązkowo do jednego pisemnego egzaminu na poziomie rozszerzonym. Nie będzie także obowiązkowych egzaminów ustnych. Egzaminy maturalne potrwają do 20 maja. Wyniki zostaną ogłoszone 5 lipca. 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook