W tym tygodniu ruszyły szczepienia dzieci od 12. roku życia. Dzisiaj w punkcie sczepień powszechnych w Łucznicze sprawdzaliśmy jak wygląda zainteresowanie młodzieży. Przy okazji informujemy o nowych dostawach Moderny i Pfizera.

12 lat to w tej chwili minimalny wiek w jakim można przyjąć szczepionkę Pfizera. Dzisiaj preparatem tej firmy szczepiono w Łuczniczce. I już po godzinie 9, pierwszą dawkę szczepionki w punkcie szczepień powszechnych przyjęła Matylda z kasy 7 i Adam z klasy 6 szkoły podstawowej.

Młodzież od 16 do 18 roku życia musi mieć zgodę rodzica. Ci najmłodsi muszą przybyć z rodzicem lub opiekunem prawnym, i tylko w obecności tych dorosłych może się odbyć szczepienie. 

W maju w Łuczniczce zaszczepiono 1320 osób. Dzisiaj z 270 terminów wszystkie były zajęte. Ale szczepienia idą jednak zbyt wolno. Przypominamy. Na poniedziałek (14.06) i czwartek (16.06) jest 300 miejsc na szczepienie Moderną, na piątek (18.06) zostało ok 100 miejsc. Tego dnia  w punkcie będzie Pfizer.

Zapisy na wolne terminy do Łuczniczki odbywają się tradycyjnie trzema drogami. Przez internetowe konto pacjenta, ogólnopolską infolinię nr to 989. Można też zapisywać się dzwoniąc bezpośrednio do punktu szczepień od poniedziałku do piątku od 9 do 16, pod nr tel. 690 90 20 45.

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook