Jak bezpiecznie poruszać się po drodze, podróżować w samochodzie oraz jakie są numery alarmowe do służb ratunkowych – między innymi o tym podczas spotkania z dziećmi z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 6 rozmawiał kołobrzeski policjant.

Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu odwiedził dzieci z oddziałów przedszkolnych Szkoły podstawowej nr 6 w Kołobrzegu. Głównym tematem spotkania z przedszkolakami było bezpieczeństwo na drodze. Dzieci dowiedziały się m.in. którą stroną jezdni należy się poruszać, gdy nie ma chodnika, a także w jakim miejscu należy przechodzić przez drogę oraz dlaczego warto nosić elementy odblaskowe.

Sierż. szt. Daniel Kolasiński przypomniał również, jak ważne jest to, aby każde dziecko podczas jazdy samochodem siedziało w specjalnie do tego przystosowanym i odpowiednim foteliku samochodowym. Policjant wskazał też jak dzieci powinny się zachowywać gdy spotkają nieznajomego, a także podczas ataku groźnego zwierzęcia.

Dla maluchów rozmowa z policjantem i zadawanie mu pytań jest dużą atrakcją. Po takich spotkaniach przedszkolaki są bardziej świadome własnego bezpieczeństwa i bywa, że to właśnie one wskazują dorosłym odpowiedzialne zachowania, np. jak należy prawidłowo przechodzić przez jezdnię.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook