W miesiącach kwiecień – czerwiec w kołobrzeskim porcie przeładowano blisko 55 tysięcy ton ładunków. W tym okresie zdecydowanie najwięcej przeładowano kłód drewnianych – prawie 22 tys. ton oraz pelletu i kruszywa – łącznie ponad 20 tys. ton.

Warto zaznaczyć, że po raz pierwszy od wielu lat w kołobrzeskim porcie pojawiło się zboże, którego w czerwcu przeładowano – 2,83 tys. ton. W II kwartale przeładunki surowca rybnego osiągnęły poziom 10 tysięcy ton. Podobnie jak w ubiegłych miesiącach dominują gatunki ryb tj.: szprot, stornia, śledź, tobiasz i dobijak, ale pojawiają się także gatunki tj.: troć wędrowna, turbot, dorsz, gładzica, makrela czy skarp.

W II kwartale 2021 r. w Kołobrzegu obsłużono 23 statki towarowe, kiedy w analogicznym okresie ubiegłego roku takich statków obsłużono 17. Przełożyło się to na wzrost w obrotach towarowych o ponad 9 tysięcy ton (21 %).

Komentarze  
0 # Czadowy Kołobrzeg 2021-07-24 00:22
Ile to tysięcy ciężkich samochodów przejechało przez Kołobrzeg , żeby dowieść do portu te dziesiątki tysięcy ton towarów - Czy naprawdę jest to powód do dumy dla naszego uzdrowiskowego miasta ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # mieszkaniec 2021-07-27 09:24
Człowieku, to statkami przypływa. Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook