Prezydent Anna Mieczkowska przedstawiła, rozpoczynającego współpracę z urzędem, architekta miasta. Stanowisko to objął doktor habilitowany Adam Zwoliński ze Szczecina. 

Adam Zwoliński jest absolwentem Politechniki Szczecińskiej, którą ukończył uzyskaniem tytułu magistra inżyniera architekta. Ukończył także studia podyplomowe na kierunku Urban Housing Management, IHS Rotterdam / Technical University of Lund. Tytuł doktora uzyskał na Politechnice Wrocławskiej w specjalności urbanistyka. Także na Politechnice Wrocławskiej uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie architektura i urbanistyka. Zakończył także studia podyplomowe na kierunku Analityk Systemów GIS na Uniwersytecie Gdańskim.  

Obecnie jest zatrudniony na stanowisku profesora Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. 

Kołobrzeg w obecnej chwili ma uchwalone palny zagospodarowania przestrzennego dla 44% swojej powierzchni. Prowadzonych jest 38 różnych postępowań, które mogą poprawić ten współczynnik. Plany stają się coraz bardziej szczegółowe, pełne architektonicznych detali, o które trzeba zadbać. Architekt Miasta to osoba, która z dystansem spojrzy na całość miasta i wszystkie prowadzone przez urząd sprawy. Współpracy z architektem miasta podlegały będą niemal wszystkie wydziały urzędu. 

Do zadań architekta miejskiego będzie też należało wskazywanie przedsięwzięć zmierzających do zapewnienia spójnego i harmonijnego rozwoju przestrzeni miejskiej oraz podnoszenia jakości architektury; inicjowanie i organizacja konkursów dotyczących estetyki przestrzeni miejskiej, zagospodarowania przestrzennego, rewitalizacji, urbanistyki i architektury; dokonywanie oceny zmian w zagospodarowaniu przestrzennym gminy; opiniowanie projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego gmin sąsiednich oraz regionalnych opracowań planistycznych; opiniowanie lokalizacji obiektów tymczasowych.

 

Komentarze  
+4 # Gdzie logika 2021-08-02 21:46
Gdzie ty chłopie się pchasz? W tym lokalnym grajdole developerzy trzymają władze za pysk. Więc, albo będziesz jadł im z ręki, albo wylecisz na zbitą twarz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # holpol 2021-08-02 23:05
a co może profesor... ile on kosztuje...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook