Na terenie powiatu kołobrzeskiego trwały policyjne działania mające na celu przeciwdziałanie nielegalnym wyścigom samochodowym. Policjanci na kilkudziesięciu kierowców nałożyli mandaty karne oraz zatrzymali 15 dowodów rejestracyjnych.

Praca policjantów skupiła się na niedopuszczeniu do organizowania nielegalnych wyścigów oraz na zdecydowanym reagowaniu na próby naruszenia prawa. Podczas kontroli aut funkcjonariusze zawsze zwracają uwagę na ich stan techniczny, poziom hałasu, emisję spalin, obowiązkowe wyposażenie oraz ewentualne niezgodne z przepisami zmiany techniczne w pojazdach.

Tylko podczas weekendowych działań mundurowi ujawnili 71 wykroczeń drogowych, zatrzymali 15 dowodów rejestracyjnych, zastosowali 46 postępowania mandatowe, oraz zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących.

Uliczne wyścigi są nielegalne a branie w nich udziału to świadome stwarzanie zagrożenia dla siebie i innych. Może to prowadzić do przestępstwa. Takie postępowanie to igranie ze zdrowiem i życiem własnym oraz innych użytkowników dróg. Zachęcamy tych, którzy chcą spróbować swoich sił w szybkiej jeździe autem, aby robili to w wyznaczonych miejscach.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook