W ubiegłym tygodniu w Gościnie mężczyzna używając noża dokonał rozboju na kierującym pojazdem osobowym. Ukradł auto i zakończył swoją podróż w rowie sąsiedniego powiatu. Został zatrzymany i aresztowany na okres 3 miesięcy. Teraz grozi mu nawet 18-letni pobyt w więzieniu.

Jadąc jedną z ulic Gościna kierujący mercedesem zatrzymał się żeby ustąpić pierwszeństwa przejazdu ciężarówce. W tym momencie na miejsce pasażera wsiadł idący ulicą 37-letni mężczyzna. Zachowywał się agresywnie i wymachując nożem kazał kierowcy wysiąść. Wystraszony kierujący opuścił pospiesznie swój pojazd i zdążył zobaczyć jak agresor się przesiada i odjeżdża. O zdarzeniu niezwłocznie poinformował policję.

Za 37-latkiem podjęto pościg, ale już w chwilę po rozboju do dyżurnego kołobrzeskiej jednostki dotarła wiadomość od policjantów z powiatu świdwińskiego, że za miejscowością Sławoborze rozbił się skradziony mercedes, a kierujący został zatrzymany.

Do zatrzymania 37-latka przyczynili się inni kierujący. Zauważyli pojazd, który porusza się bardzo niebezpiecznie i postanowili go zatrzymać. Udało im się wyhamować kierującego mercedesem i porozmawiać z nim, ale ten nie miał zamiaru wychodzić z pojazdu i pospiesznie odjechał. Zaniepokojeni jego zachowaniem ruszyli za nim. Mężczyzna nie zapanował jednak nad pojazdem i swoją podróż zakończył w rowie. Dzięki ich obywatelskiej postawie mężczyzna nie zbiegł z miejsca zdarzenia do czasu przyjazdu patrolu policji ze Świdwina.

37-letniemu mężczyźnie postawiono już zarzut rozboju. Została mu także pobrana krew do dalszych badań zarówno na zawartość alkoholu w organizmie jak i innych substancji. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa i dopuścił się kolejnego w warunkach recydywy, grozi mu teraz do 18 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook