W tym roku do miasta wpłynęło 438 wniosków o przydział mieszkania komunalnego i socjalnego, z czego zakwalifikowanych zostało 366 osób. Główny powód odrzucenia wniosku to niespełnienie kryteriów czy brak uzupełnienia dokumentów.

Na listę osób oczekujących na lokale przeznaczone na najem socjalny zakwalifikowało się 218 osób o 5 mniej niż w ubiegłym roku, na komunalne 148.

W zasobach mieszkaniowych miasta w tej chwili jest około 1600 lokali. Czas oczekiwania na takie mieszkanie jest różny. Od kilku do nawet kilkunastu lat. 

Szansą dla osób, których dochody dyskwalifikują z możliwości ubiegania się o mieszkanie komunalne, lub które nie mają zdolności kredytowej będą mieszkania przeznaczone pod wynajem na osiedlu Witkowice. Wkrótce zostanie przedstawiony ostateczny regulamin przyznawania takich lokali.

 

Komentarze  
+9 # mieszkAnka 2021-08-20 20:05
a co z dużą grupą dłużników , którzy na program odpracowania rok temu PO-MYSŁ p. preydent odpowiedzieli kolejnym rokiem niepłacenia , i chichotem , pandemia się skończyła czas na eksmisje , i oddanie lokali normalnym rodziną , na Mazowiecowieckiej 39 dłużnicy nie płacą 25 lat , i jeszcze niszczą , TBS płaci do wspólnoty za nich , a oni chichocą i dalej nie płacą ,można poprawić budżet miejski , trzeba tylko chcieć ale to pieniądze podaatników TBS ma w nosie szok
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook