17 listopada 2019 roku Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie otrzymała wezwanie do młodego mężczyzny, leżącego przy drodze w Kołobrzegu. Pacjent zamiast podziękować za pomoc, zaczął atakować ratowników medycznych.

Obrzucał ich wyzwiskami, groził, szarpał za ubranie i pluł. Ratownicy wezwali na miejsce policję. Interweniujący funkcjonariusze również zostali znieważeni przez zachowującego się agresywnie mężczyznę.

Niedawno zapadł wyrok w tej sprawie, zgodnie z którym sąd skazał agresywnego mężczyznę na rok pozbawienia wolności. Mężczyzna musi też wypłacić po 2 tysiące zł zadośćuczynienia dla każdego z pokrzywdzonych ratowników.

Pamiętajmy – ratownicy medyczni przybywają na miejsce zdarzenia aby pomóc. Podczas wykonywania medycznych czynności ratunkowych korzystają z ochrony jaka przysługuje funkcjonariuszom publicznym na służbie. Za atak na ratownika medycznego może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze  
+12 # zdziwienie 2021-08-25 07:01
Dwa lata potrzebował sąd by wydać wyrok w tak oczywistej sprawie. Nie umiem się powstrzymać od ironii. Rację mają obrońcy takich sądów ??? Przecież to kpina. Nic dziwnego ,że w poważniejszych sprawach czeka się na rozstrzygnięcie długimi latami. I ten wyrok ,który musi zniechęcać ludzi do ratowania życia.? ! ? ! ? !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook