Utratą panowania nad kierownicą i wjechaniem w błoto zakończyła się w nocy z 4 na 5 września w Kołobrzegu ucieczka kierującego volkswagenem przed ścigającym go pojazdem służbowym Straży Granicznej.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kołobrzegu podczas patrolowania miasta zwrócili uwagę na jadącego wężykiem volkswagena z przepaloną żarówką. Próbowali go zatrzymać do kontroli, ale kierowca przyspieszył, więc rozpoczęli pościg. Po kilkudziesięciominutowej ucieczce auto ostatecznie ugrzęzło z rozległym błocie.

Za kierownicą znajdował się 19-latek, a jego pasażerkami były dwie nieletnie dziewczyny (14 i 15 lat). W Komendzie Powiatowej Policji zbadano stan trzeźwości uciekiniera. Mężczyzna miał prawie 0,72 prom. alkoholu i jak się okazało nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstw (kierowanie w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie pojazdu do kontroli drogowej) mężczyźnie wystawiono wezwanie do obowiązkowego stawienia się na przesłuchanie w kołobrzeskiej Policji. Samochód został odholowany na strzeżony parking.

Nastolatki funkcjonariusze przewieźli do Placówki Straży Granicznej, skąd rano odebrane zostały przez swoich opiekunów prawnych.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook