W ubiegłym tygodniu na Placu 18 Marca zostały zamontowane kamienne donice, w których zostało posadzonych 20 sztuk okazałych agaw. Wszystko za sprawą ogrodnika miejskiego. Monika Buśko-Kuś, która pełni tę rolę od kwietnia tego roku systematycznie upiększa nasze miasto.

Od kilku dni na Placu 18 Marca można podziwiać nowe nasadzenia. 20 okazałych agaw było własnością miasta, brakowało im tylko właściwej oprawy. A o taką zadbała Monika Buśko-Kuś.

Ale agawy to nie jedyne nasadzenia, które pojawiły się w ostatnim czasie w Parku 18 Marca. Posadzone tu zostały m.in. rabaty, róże i lawenda.

Ale to nie koniec prac jakie zaplanowano w parku. Pojawią się także paprocie, brunery czy bluszcz kolchidzki. Swoje oblicza zmieniają także kołobrzeskie ronda. Po rondzie koło policji, nadszedł czas na zaprojektowanie kolejnych.  

Kołobrzeg będzie powoli zmieniał swoje oblicze za sprawą nowych projektów. Zmodernizowany zostanie park przy Baszcie Lontowej i Skwer Koncertów Porannych. Nowe nasadzenia pojawią się także na Skwerze Miast Partnerskich. Tutaj park upiększy 12 miłorzębów. Wkrótce zostanie utworzony profil ogrodnik miejski, gdzie będzie można śledzić informacje o wszystkich nowych projektach upiększających nasze miasto.

 

Komentarze  
+2 # kael 2021-09-07 15:14
Ładnie to wygląda.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # DeyaVu 2021-09-07 16:58
Kto to sadzi w pełni rozwinięte hortensje
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # Gienia 2021-09-07 18:36
Hortensje rosną tam ponad rok
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # Jewus 2021-09-07 20:32
Super !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+13 # Kg 2021-09-08 08:14
Ogrodnik zajął się tylko centrum miasta. Reszta miasta dziczeje i niszczeje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-4 # Jan Matejko 2021-09-08 09:24
Cytuję Kg:
Ogrodnik zajął się tylko centrum miasta. Reszta miasta dziczeje i niszczeje.


Od czegoś trzeba zacząć .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+12 # Kg 2021-09-08 11:01
Cytuję Jan Matejko:
Cytuję Kg:
Ogrodnik zajął się tylko centrum miasta. Reszta miasta dziczeje i niszczeje.


Od czegoś trzeba zacząć .

Centrum miasta było zadbane więc nie trzeba było od tego zaczynac. Fachowej interwencji wymagają obaone drzewa itp a tych w centrum nie ma. Ogrodnik zaczął tam gdzie jest ładnie żeby mieć się czym pochwalić widać że na parki na obrzeżach miasta nie ma pomysłu.
Po co taki ogrodnik?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook