Na fanpage'u Miejskiej Biblioteki Publicznej, online, z pełnomocnikiem do spraw równego traktowania Małgorzatą Maj, pedagogiem szkolnym Aliną Hajdamowicz, psychologiem Jackiem Pawłowskim oraz pracownikiem biblioteki Olą Stemplewską zmierzymy się z tym tematem. Zaczynamy o godz. 17:00.

Żyjemy w czasach, w których dla większości liczy się wygląd, status społeczny, jak i majątkowy. Celebryci i influenserzy nieustannie narzucają nam nowe trendy, za którymi ślepo podążamy. Jesteśmy jak puzzle - gdy zabraknie jednego elementu - efekt nie będzie zadowalający; będzie pustka, luka, dziura, której nie da się zapełnić puzzlem z innej układanki.

To może doprowadzić do niedopasowania się w społeczeństwie, nie mieszczenia się w ślepo narzuconych normach społecznych, emocjonalnych, a co za tym idzie, doprowadzić do samobójstwa.

W Polsce, jak i na świecie w przerażającym tempie rośnie liczba zamachów na własne życie. Ludzie nie są wstanie uporać się z własnymi myślami, kredytami, chorobami, śmiercią bliskich, czy samotnością.

Przytłacza ich codzienność, ludzkie sukcesy i własne porażki. Sądzą, że samobójstwo jest jedynym i najwłaściwszym krokiem, by uporać się z problemami.

Komentarze  
+4 # brak słów 2021-09-10 11:25
Czy Pani Maj ma coś do powiedzenia w tak trudnych sprawach???. Myślę,że ta Pani zajmuje jakieś stanowisko tylko dlatego,że jest z obozu upadającej platformy , a nie np.z PiS-u. Ludzie inaczej myślący niż ci ,którzy od lat nędznie rządzą tym miasteczkiem, są sekowani,zmuszani przez los do emigracji zarobkowej. A Pani Mieczkowska zapowiadała,że będzie prezy- dentem(dętką) wszystkich kołobrzeżan.Zresztą ona różne cuda obiecywała...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook