Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach podczas wakacji. Było bezpieczniej niż w poprzednich latach.

Mimo, że tegoroczne dane statystyczne przedstawiają się lepiej niż w latach poprzednich, nie oznacza to, że obyło się bez tragicznych zdarzeń. Podczas wakacji policja odnotowała 16 wypadków drogowych, w których 2 osoby poniosły śmierć, a 14 osówb zostało rannych. Zgłoszono 380 kolizji drogowych.

Od 19 czerwca do 31 sierpnia policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ujawnili blisko 1000 kierujących, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości, a prawo jazdy za jej przekroczenie o więcej niż 50km/h w obszarze zabudowanym zostało zatrzymane 38 kierującym. Ponadto pomimo apeli, za kierownicę samochodu zdecydowało się wsiąść 17 nietrzeźwych kierowców i 5 w stanie po użyciu alkoholu, nie zabrakło też kierujących rowerami i hulajnogami, którzy za jazdę na "podwójnym gazie" zostali ukarani mandatami.

Sezon dobiegł końca, ale już za chwilę wraz z jesienną aurą, warunki na drogach znowu ulegną pogorszeniu, dlatego policjanci jak zawsze apelują o zachowanie ostrożności na drogach.

Komentarze  
+2 # Pol 2021-09-13 13:31
Najlepsze co teraz wychodzi policji to PR. Są coraz lepsi w przechwalaniu sie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook