- Póki sił nam wystarczy chcemy i musimy przypominać o Polskiej Golgocie Wschodu. Dlatego też zapraszamy mieszkańców Kołobrzegu o godzinie 12. w dniu 17 września na kołobrzeski cmentarz - mówi Wanda Przybylska, Prezes Zarządu Terenowego Koła Związku Sybiraków w Kołobrzegu.

- Uczcijmy wspólnie 82 tragiczną rocznicę napaści Związku Sowieckiego na wschodnie rubieże Rzeczpospolitej. Tego wydarzenia nam Polakom nie wolno zapomnieć. W tym dniu dokonał się kolejny rozbiór Polski. Nasi sąsiedzi zdradziecko przekroczyli granice i zgotowali nam tragiczny los gdzieś hen daleko na Sybirze. Okrucieństwo stalinowskich siepaczy, trudy życia i choroby dziesiątkujące zesłańców spowodowały, że nasze polskie groby rozsiane są w tylu miejscach, że aż trudno zliczyć.

Gdyby nie wydarzenia z 17 września 1939 r. być może inaczej potoczyłyby się losy Polski i Polaków.

Pełni wiary w wieczną pamięć o tej ogromnej narodowej tragedii zapraszamy na nasze sybirackie uroczystości zarówno na 17 września br, jak i na 19 września br do Bazyliki katedralnej na godz. 10.00 na mszę w intencji Sybiraków i ich rodzin. Zapraszam w imieniu kołobrzeskich Sybiraków.

Prezes Zarządu

Terenowego Koła Związku Sybiraków w Kołobrzegu

Wanda Przybylska

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook