Przeniesienie bazy Komunikacji Miejskiej to temat, który pojawia się co jakiś czas. To kosztochłonne przedsięwzięcie póki co nie ma szans na realizację, i nie ma też szans by baza znalazła się przy 6 Dywizji Piechoty w wybranym wcześniej miejscu. Stąd nowa lokalizacja w miejscu obecnego schroniska dla bezdomnych zwierząt.

29 września odbędzie się sesja RM, podczas której radni będą przyjmować szereg uchwał. Kilka dotyczy planów zagospodarowania przestrzennego. Jedna obejmuje tereny Zieleni Miejskiej przy ul. 6 Dywizji Piechoty, na których jeszcze znajduje się schronisko dla bezdomnych zwierząt. Tam ma powstać nowa baza Komunikacji Miejskiej. Pierwotnie miała ona  zostać przeniesiona na teren Zieleni Miejskiej ale nieco oddalony obecnego schroniska. I dla tego obszaru przystosowano plan tak, by taką przeprowadzkę w przyszłości umożliwić. Badania geologiczne wykluczyły ten obszar. Stąd nowy teren i konieczność dostosowania planu zagospodarowania przestrzennego. 

Zanim jednak faktycznie dojedzie do przeniesienia bazy KM na ul. 6 Dywizji Piechoty może minąć sporo czasu. Przypomnimy to wielomilionowa inwestycja, kilka lat temu szacowano, że będzie kosztować 40 milionów złotych. 

 

Komentarze  
+16 # mieszkankaAnka 2021-09-20 16:59
a w miejsce obecnej bazy KM , parking już gotowy apartamenty tak jak na Bałtyckiej , parking już przygotowany i tak od 15 lat władza PO w miescie i dalej ten sam program ,a młodzi mieszkańcy do Angli na zmywaki
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # Ano 2021-09-22 10:22
15 lat albo i więcej to samo w koło to nigdy nie nastąpi i dobże.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook