Pięciodniowy abonament w Strefie Płatnego Parkowania w centrum miasta dla turystów? Dlaczego nie - mówią radni Komisji Skarg, Wniosków i Petycji. I chociaż niejednogłośnie to wnioskują o taką zmianę.

Podczas ostatniego posiedzenia komisji Skarg, Wniosków i Petycji radni zajęli się propozycją kuracjusza, który m. in. wskazywał, że ułatwieniem dla turystów byłyby kilkudniowe abonamenty parkingowe. O ile jednak radni komisji uznali, że dodatkowy abonament w strefie „A” nie może być wprowadzony, tak większość zgodziła się by każdy mógłby wykupić 5 dniowy abonament w strefie „B” czyli w centrum miasta. 

Przypomnijmy. W dzielnicy uzdrowiskowej abonament na SPP mogą wykupić tylko mieszkańcy, posiadający Kołobrzeską Kartę Mieszkańca. W strefie „B” oferta jest skierowana także do osób spoza miasta, przy czym koszt miesięcznego abonamentu bez KKM to 250 zł. 

Przyjęty przez Komisję Skarg, Wniosków i Petycji wniosek nie oznacza jeszcze wprowadzenia 5 dniowego abonamentu. O tym będzie decydować cała Rada Miasta. 

Szczegóły w materiale:

Komentarze  
+7 # asd 2021-09-22 12:30
tym samym turyści zablokują centrum miasta, bo do kładki na uzdrowiska lub do portu mają naprawdę niedaleko. parkingi po 3zł widocznie za są zbyt drogie...

poczekajcie mieszkancy, teraz dopiero bedziecie mieli gdzie parkowac, i zobaczymy kto jest wazniejszy, turysta czy mieszkaniec
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+7 # ObiektywnymOkiem 2021-09-22 14:36
Czy w tym mieście są jeszcze radni, którzy myślą? Przecież taki abonament kompletnie nic nie zmienia w rotacji miejscami parkingowymi , a wręcz przeciwnie będzie to kolejny powód do blokowania tych i tak niewystarczających miejsc postojowych. Inna sprawa to taka, że może zamiast wchodzić w du... turystom, dajcie mieszkańcom odetchnąć i obniżcie podatki i opłaty lokalne zamiast zapowiadać kolejne podwyżki jak to zrobił radny Bogdan Błaszczyk! Ot ci polityka obecnych radnych miejskich względem mieszkańców tego miasta! Zajmijcie się merytorycznymi i ważnymi sprawami z punktu widzenia mieszkańców, a takich spraw jest mnóstwo! Radni obecnej kadencji to radni bezradni...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # olo999 2021-09-23 11:36
Najpierw dopracujcie to co macie bo jako przedsiębiorca mam dosyć odwalania za was roboty w strefie uzdrowiskowej. Przerobić wszystkie parkometry na płatność kartą to pierwe nie tylko parę sztuk. Kolejno parking Kasprowicza: regulamin zrobić również w języku niemieckim to podstawa bo każdemu trzeba tłumaczyć. No i rzecz mega idiotyczna to to, że właśnie na Kasprowicza w maszynie płatniczej nie można wykupić (zapłacić) za abonament 7 dniowy, tylko trzeba jechać do miasta na Solną 2 od pon do pią 9-14. To jakiś żart bo niemcy tego nie rozumieją bo regulamin po polsku a jak nawet zrozumieją a przyjechali w piątek o 16tej to nie mogą jechać kupić abonamentu bo biuro zamknięte i do poniedziałku muszą płacić 3z/h a parking płatny 24h więc doba wychodzi 72zl!!! do poniedziałku zapłaci 200zl!!! Moim zdaniem to jest po to zrobione aby naciągać wczasowiczów. Zrobić płatność za abonament w maszynie to podstawa bo wychodzicie na krętaczy!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # Radni Bezradni 2021-09-23 14:39
Podwyżki opłat parkingowych , karty mieszkańca , abonamenty parkingowe itp
- "Herbata od samego mieszania nie zrobi się się słodka".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # abonament 2021-09-24 13:38
Abonament gwarantuje wolne miejsce latem? Mieszkam w centrum i mam dość wjeżdżania aut na obcych rejestracja w małe podwórka na ul. unii Lubelskiej. Przyjeżdżając z pracy nie mamy gdzie zaparkować auta.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook