Od kilku dni po drogach naszego powiatu porusza się nowy specjalistyczny pojazd należący do kołobrzeskiej policji. To Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego, wyposażony w nowoczesny sprzęt przeznaczony do obsługi zdarzeń drogowych.

Policyjne ambulanse Volkswageny Crafter 2.0 TDI z silnikami o mocy 177 KM wyposażono w specjalistyczny sprzęt wykorzystywany podczas obsługi zdarzeń drogowych. Na dachu umieszczono m.in. tablicę wyświetlającą znak "UWAGA WYPADEK". Wewnątrz pojazdu znajduje się miejsce do pracy biurowej (z komputerem, routerem i wielofunkcyjną drukarką), a także sprzęt wykorzystywany przy obsłudze zdarzeń drogowych czyli zestaw znaków drogowych, lampy, pachołki drogowe, drogomierz, parawan, aparat fotograficzny i inne. Na wyposażeniu samochodu jest także agregat prądotwórczy. To wszystko odpowiada potrzebom policjantów zajmujących się dbaniem o bezpieczeństwo w ruchu drogowym.Źródłem finansowania VW Crafter w wersji ambulans pogotowia ruchu drogowego jest realizacja projektu "Bezpiecznie na drogach - Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji" Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Koszt pojazdu to dokładnie 460 458 zł. Program realizowała Komenda Główna Policji. 

Komentarze  
+1 # ***** tuska 2021-09-23 20:06
Nie widzę spoconego grubasa czyżby nie chciał pochwalić Platformy Obywatelskiej.W jego nędznym pojęciu ,to wyposażenie Policji w tego rodzaju sprzęt to nie może być robota PiS-u.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Pol 2021-09-25 00:54
O wiele bardziej przydatna jest wiedza i umiejetnosci. Tych jest coraz mniej o czym świadczą przekazy w mediach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook