Od ponad roku na terenie Kołobrzegu funkcjonują fotopułapki. Cztery urządzenia zamontowane są w różnych częściach naszego miasta i rejestrują przede wszystkim osoby podrzucające śmieci. W tym roku fotopułapki wykryły 87 takich osób.

Fotopułapki znajdują się na wyposażeniu kołobrzeskiej Straży Miejskiej. Urządzenia zmieniają swoją lokalizację na terenie miasta, ponieważ są to urządzenia mobilne. Fotopułapka może zostać zamontowana tam gdzie zostanie zgłoszone takie zapotrzebowanie, a takiego jak mówi Mirosław Kędziorski nie brakuje.

Za podrzucenie śmieci grozi kara grzywny od 20 do 500 złotych. Ale to może się zmienić, jeśli wejdą zapowiadane przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska zmiany w przepisach o wykroczeniach. Wtedy za podrzucenie śmieci będzie grozić nawet 5 tysięcy złotych grzywny.

W mieście funkcjonują cztery fotopułapki, i póki co miasto nie ma w planach zakupu kolejnych.

Przypomnijmy. Obecnie trwa zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Szczegółowy harmonogram dostępny jest na stronie www.kolobrzeg.pl oraz zielony.kolobrzeg.eu.  Akcja potrwa do 26 października. 

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook