Od początku tygodnia szeregi policjantów kołobrzeskiej jednostki już po raz kolejny zasilili mundurowi przechodzący proces adaptacji zawodowej. Funkcjonariusze zdobywać będą doświadczenie zawodowe pod okiem policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie.

Adaptacja zawodowa policjantów trwać będzie do 30 grudnia 2021 roku. Biorą w niej udział funkcjonariusze z województwa zachodniopomorskiego, którzy w ostatnim czasie rozpoczęli służbę w Policji. Młodzi stażem funkcjonariusze ukończyli kurs podstawowy zakończony egzaminem i już jakiś czas pracują w macierzystych jednostkach.

Policyjni adepci będą kierowani w miejsca zagrożone, tam gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń szczególnie uciążliwych dla mieszkańców. Monitorować będą rejony parków, skwerów, placów zabaw, szkół oraz osiedli. Zostaną oddelegowani w newralgiczne miejsca Kołobrzegu, które mieszkańcy zgłosili za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Zadania wykonywane przez policjantów odbywają się w systemie zmianowym, głównie w godzinach popołudniowych i nocnych, zarówno w patrolach zmotoryzowanych jak i patrolach pieszych.

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook