Głowica molo będzie dzierżawiona dotychczasowemu dzierżawcy przez kolejne 9 lat. Taką decyzję podjęła większość Rady Miasta. Czy i tym razem będzie możliwa poddzierżawa? - zastanawiają się nie tylko niektórzy radni ale też inni kołobrzescy przedsiębiorcy. 

Podczas ostatniej sesji sporo czasu radni poświęcili uchwałom o bezprzetargowym przedłużaniu umów kilku przedsiębiorcom. Kontrowersje budziła umowa dla dzierżawcy molo. Ostatecznie 10 głosami za, przy 6 wstrzymujących i 3 przeciw Rada Miasta zgodziła się bezprzetargowo przedłużyć umowę dzierżawcy molo.

- Jestem ciekawy jak zostanie podpisana umowa jeżeli chodzi o poddzierżawy – mówi nam radny K. Plewko.  O tym, że na poddzierżawy w ogóle nie powinno być zgody, mówili radni także podczas ostatniej sesji. W przypadku głowicy molo umowę, która zacznie obowiązywać od nowego roku będzie negocjował i podpisywał dyrektor MOSiR. I to on ma decydować czy zgodzić się na ewentualną poddzierżawę.

- Wsłuchując się w głos radnych (…) pan dyrektor musi się bardzo dobrze zastanowić i nie sądzę aby podjął inną decyzję niż ta, którą my preferujemy czyli tej osobie, która złożyła wniosek ta umowa dzierżawy będzie przedłużona – mówi Anna Mieczkowska.

Poddzierżawa tak czy nie? Radny Plewko nie ma wątpliwości. Poddzierżaw w ogóle nie powinno być. O to pytamy też przewodniczącego Kołobrzeskich Razem Wiesława Parusa. Radny używając argumentu o równym traktowaniu przedsiębiorców, głosował za bezprzetargowym przedłużeniem umowy także w przypadku molo. Wiesław Parus dzisiaj mówi, że dla każdego podmiotu, który się starał o przedłużenie umowy powinny obowiązywać takie same zasady.

Pozostali dzierżawcy, którym podczas ostatniej sesji przedłużono umowy jak nam przekazał dzisiaj M. Kujaczyński nie występowali wcześniej o zgody na poddzierżawy i sami prowadzili działalności. 

Z danych przedstawionych nam przez urząd wynika także, że prezydent miasta Anna Mieczkowska od początku swojej kadencji wyraziła zgodę Zarządowi Portu Morskiego na dwie poddzierżawy a prywatnym przedsiębiorcom na 3. 

 

Komentarze  
+22 # Giaur 2021-10-05 17:11
Poddzierżawa oznacza wyższy czynsz dla poddzierżawcy, a różnica między nim, a czynszem dla Miasta to zysk dzierżawcy. Miasto mogłoby zatem otrzymać większe profity od poddzierżawcy bezpośrednio z nim podpisując umowę.
To niezrozumiałe, aby miasto dobrowolnie oddawało część możliwych przychodów jakimś prywatnym przedsiębiorcom.
Taka sytuacja w dobrze rządzonym mieście nie powinna w ogóle mieć miejsca!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+16 # Golenie Frajerów 2021-10-05 21:48
Wydzierżawiają kolesiom cenne miejskie nieruchomości bez przetargów i za bezcen , a potem mówią , że piniendzy nie ma i nie będzie , więc są zmuszeni robić podwyżki mieszkańcom na wszystko co się tylko da .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+10 # Jey 2021-10-05 18:28
Ta poddzierżawa, przy tej na kortach tenisowych, to mały pikuś.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+11 # Ildefons 2021-10-06 06:56
Krzysztof, to twój klub przyłożył rękę do tej dzierżawy! Odetnij się od tych ludzi, na dobre ci to wyjdzie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # Jey 2021-10-07 16:43
Tu wszystkie decyzje mają mafijne podłoże
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # Giaur 2021-10-07 16:55
Tu jak by było prawo to ulice , ścieżki rowerowe stwarzające zagrożenie powinny być zamknięte Tak też obiekty użyteczności publicznej , urzędy , instytucje publiczne niespełniające wymogów unijnych również
Takie decyzje miały by pozytywny wpływ na pracę odpowiedzialnych służb .
Ale jak się okazuje to w tym bagienku wszyscy biorą udział bo jest tak jak było
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook