Cztery organizacje rybołówstwa z polskiego wybrzeża otrzymały certyfikat MSC dotyczący połowu na Bałtyku trzech gatunków ryb płaskich. Jedną z nich jest Kołobrzeska Grupa Producentów Ryb.

MSC jest międzynarodową organizacją pozarządową, która walczy z problemem nieodpowiedzialnego rybołówstwa, mającego destrukcyjny wpływ na środowisko naturalne. 

Organizacja odznacza swoim certyfikatem firmy, których produkty pochodzą ze zrównoważonych połowów, czyli takich, które nie zaburzają naturalnej równowagi w ekosystemie morskim.

Jest to najbardziej kompleksowy proces na świecie.

Certyfikat MSC został przyznany trzem gatunkom ryb płaskich, tzn. storni, turbotowi i gładzicy na konkretne narzędzia połowowe.

Należy dodać, że coraz więcej świadomych konsumentów wybiera produkty ze znakiem MSC, dlatego zdobycie go przez kołobrzeską organizację jest dużym sukcesem.

Więcej w materiale wideo.

Komentarze  
+7 # Harry 2021-10-06 22:46
A kto flądry woził na tzw.kit , flądry zanikają i to jest robota rybaków
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook