Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kołobrzegu udziela kompleksowego wsparcia osobom bezdomnym na terenie Kołobrzegu. Pomoc ta w okresie jesienno – zimowym jest wzmożona, dodatkowo oprócz Schroniska dla Osób Bezdomnym funkcjonuje także Ogrzewalnia.

Ogrzewalnia przy ul. Zwycięzców 12 w okresie od 1 października do 30 kwietnia jest otwarta całodobowo i posiada 15 miejsc pobytu. Placówka udzieli schronienia każdej osobie, które tego wymaga.

„Nie wspieraj bezdomności, ale nie bądź obojętny!” to kampania edukacyjno – informacyjna w zakresie właściwego i skutecznego pomagania osobom dotkniętym bezdomnością.

Co zrobić, gdy spotkasz w mieście osobę bezdomną, która potrzebuje pomocy?

Po pierwsze: skieruj osobę bezdomną do Ogrzewalni przy ul. Zwycięzców 12. Po drugie: powiadom Policję lub Straż Miejską o miejscu pobytu osoby bezdomnej lub powiadom pracowników socjalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kołobrzegu (tel. 94 35 52 300, 94 35 52 306 od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 15:30) lub pracownika Schroniska i Ogrzewalni dla Osób Bezdomnych (tel. 780 282 608 czynny całodobowo). Tu uzyskasz też profesjonalną informację jak postępować z osobą bezdomną.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook