Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta po burzliwej dyskusji radni większością głosów przyjęli projekt uchwały dotyczący podwyżki podatków i opłat lokalnych. Według Anny Mieczkowskiej ten projekt powstał z konieczności zbilansowania budżetu miasta na 2022 rok.

Część radnych była zdecydowanie przeciwna wprowadzeniu podwyżek podatków lokalnych. Według Izabeli Zielińskiej pozostawienie podatków na tej samej wysokości pozwoliłoby przetrwać przyszły rok podmiotom gospodarczym, które i tak już ucierpiały w dobie pandemii. A 2022 rok i tak zapowiada się bardzo trudny. Planowane są już podwyżki prądu czy gazu, za moment radni będą musieli podjąć decyzję dotyczącą podwyżki opłat za odpady. 

Według Macieja Bejnarowicza propozycje nowych wyższych stawek podatków proponowanych przez miasto są nieuzasadnione. 

Radni, którzy byli za podjęciem uchwały przypomnieli, że samorząd z powodu wprowadzenia Polskiego Ładu traci właśnie 13 milionów złotych, budżet miasta jest lżejszy o ponad 4 miliony od wpływów z podatków CIT i PIT. A ten wymaga finansowania wielu ważnych obszarów, takich jak szkół czy przedszkoli.

Jacek Woźniak zwrócił z kolei uwagę na to, że pierwszy raz od wielu lat spotyka się z sytuacją, kiedy uchwała w sprawie podatków pojawia się przed złożeniem do Rady projektu budżetu. 

Anna Mieczkowska przypomniała w jak trudnej sytuacji budżetowej znajduje się miasto. Dalsze oszczędzanie według prezydent może się okazać dramatyczne w skutkach.

 

Komentarze  
+9 # Bobas 2021-10-28 20:03
Każdy pi... y swoje a człowiek placi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # Helo 2021-10-28 22:05
Anna ma fryz jak D. Tramp :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-2 # holpol 2021-10-30 21:27
PO wypełnia jej portfel..........

obywatele są bogaci. tylko 6% inflacja
:lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Ania 2021-11-04 12:41
Haracze to narzędzie organizacji przestępczych z którymi trudno się rozstać
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook