W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, żołnierze 142 Batalionu Lekkiej Piechoty z Trzebiatowa wzięli udział w akcji sprzątania grobów na kołobrzeskiej nekropolii. 

Żołnierze 142 Batalionu Lekkiej Piechoty z Trzebiatowa zaczęli od kwatery żołnierzy Armii Krajowej. Uporządkowali alejkę przed pomnikiem, zgrabili liście, umyli groby. Dziękowali im przybyli członkowie rodzin i znajomi zmarłych bohaterów, którzy często nie mają siły i zdrowia, ale mimo to przychodzą na alejkę zasłużonych dla naszej Ojczyzny żołnierzy. Dzięki akcji trzebiatowskich Terytorialsów, mogli w spokoju zapalić znicze i pomodlić się za bliskich oraz przyjaciół. Ponadto, żołnierze uporządkowali alejki i groby na Cmentarzu Wojennym w Kołobrzegu, gdzie spoczywają polegli w walkach o Kołobrzeg w marcu 1945 roku.

Patronem 14 Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej w Szczecinie, do której należy batalion w Trzebiatowie, jest pułkownik Stanisław Sędziak, ps. „Warta”, cichociemny, żołnierz Armii Krajowej. Działalność tej formacji opierała się nie tylko na świetnym wyszkoleniu, ale również służbie Ojczyźnie, rozumianej jako wierność i stawianie na wysokie morale, budowane poprzez pracę u podstaw. Tego rodzaju akcje, poprzez angażowanie się w potrzeby lokalnych społeczności, pozwalają nie tylko realizować misję Wojsk Obrony Terytorialnej, ale także dbać o pamięć o polskich żołnierzach, oddanych swoim życiem w walkę o wolność i niepodległość Polski, dziś spoczywających w wojskowych mogiłach.

 

Komentarze  
+6 # PTTK 2021-10-29 17:53
Brawa dla Terytolialsów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook