Wczoraj na spotkaniu w sprawie masztu, który ma powstać na terenie PKP stawili się nie tylko mieszkańcy, ale Prezydent, Wicestarosta oraz radni.

Przypomnijmy, w miejskim Biuletynie Informacji Publicznej ukazała się decyzja o ustaleniu lokalizacji pod budowę masztu radiolokacyjnego, który mógłby stanąć na terenie należącym do Polskich Kolei Państwowych, pomiędzy ulicą Myśliwską i Kupiecką, w okolicach rampy kolejowej i Szkoły Podstawowej nr 7. Zgodnie z wnioskiem maszt ma służyć pracownikom kolei do komunikowania się między składami pociągów, a decyzja opiewa tylko na inwestycję budowy bezprzewodowego systemu łączności cyfrowej. Wczoraj, spotkanie w tej sprawie zorganizowali mieszkańcy, którzy nie zgadzają się ,aby maszt stanął w tym miejscu. 

Protestujący kołobrzeżanie boją się przede wszystkim o swoje zdrowie. Wskazują również, że przez postawienie masztu Kołobrzeg może stracić status Uzdrowiska. Zwrócili także uwagę na brak konsultacji społecznych w tej sprawie.

Udział w spotkaniu wzięli również Prezydent, Wicestarosta oraz radni. Dodatkowo jak się wczoraj dowiedzieliśmy, istnieje ryzyko, że może jednak powstać maszt przy ulicy Ogrodowej, ponieważ inwestor, który wcześniej wycofał się z inwestycji, wystąpił do Starostwa Powiatowego z wnioskiem o wydanie pozwolenia na budowę.  

Prezydent zapewniła, że odwoła się do Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie, do którego należy decyzja w tej sprawie. 

Więcej w materiale wideo.

 

Komentarze  
+2 # Stefan 2021-11-19 17:57
Piękne tło na zdjęciu. Mam nadzieję że Pani Prezydent zauważyła.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook