Policjanci ruchu drogowego z kołobrzeskiej komendy zatrzymali w miniony weekend dwóch kierowców, którzy przekroczyli dozwolone prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Mundurowi zarejestrowali wykroczenia policyjnym wideorejestratorem. Za nadmierną prędkość mężczyzna i kobieta zostali ukarani mandatami, otrzymali punkty karne oraz utracili uprawnienia na okres 3 miesięcy.

Bardzo często kierowcom wydaje się, że jadąc szybko, zaoszczędzą dodatkowe minuty. Co się stanie, jeśli dojdzie do zdarzenia drogowego? W najlepszym wypadku uszkodzone zostaną auta, w najgorszym – życie może stracić sam kierowca, jego pasażerowie albo inni uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego też policjanci z Kołobrzegu każdego dnia kontrolują zachowania kierowców na drodze, wyciągając konsekwencje w stosunku do tych, którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego.

Policjanci z kołobrzeskiej grupy SPEED podczas takich kontroli zwracają szczególną uwagę na jadące z dużą prędkością samochody. W miniony weekend pomiar wideorejestratorem wykazał, że dwóch kierowców w obszarze zabudowanym w Kołobrzegu przekroczyło dozwoloną prędkość. 24-letnia kierująca pojazdem m-ki Volvo - 135 km/h i 39-letni kierujący pojazdem m-ki Audi - 142 km/h.

Policjanci przerwali te niebezpieczne jazdy i zatrzymali auta do kontroli. Za popełnione wykroczenia, zarówno kobieta, jak i mężczyzna zostali ukarani mandatami w wysokości 500 złotych i 10 pkt. Zatrzymano im uprawnienia i oboje czeka teraz 3-miesięczna przerwa w kierowaniu pojazdami.

Komentarze  
+4 # Kierowca97 2021-11-22 15:45
Jaki to teren zabudowany? Nie przyjąłbym mandatu.

W wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 5 lutego 2018 r. IV SA/Wa 3382/17 wskazano, iż granica obszaru zabudowanego wyznaczonego znakiem D-42 powinna być powiązana z występującą wzdłuż drogi zabudową o charakterze mieszkalnym i występującym na drodze ruchem pieszych.
Znak D-42 powinien być umieszczony w pobliżu miejsca, w którym następuje wyraźna zmiana charakteru zagospodarowania otoczenia drogi.
1/2
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # Kierowca97 2021-11-22 15:46
2/2
Znak D-42 powinien być powiązany z takimi elementami zagospodarowania drogi, jak: początek chodnika, wyjazdy bramowe z posesji, pas postojowy lub parking wyznaczony wzdłuż jezdni, skrzyżowanie. Jako obszar zabudowany nie powinny być oznakowane miejsca, w których: zabudowa mieszkalna jest oddalona od drogi i nie jest z nią bezpośrednio związana, strefy przedmieść, w których zabudowa ma charakter handlowo-usługowy (hurtownie, warsztaty, duże sklepy), jeżeli nie wiąże się z nią intensywny ruch pieszych w pobliżu drogi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # PoPiS 2021-11-22 16:50
Jakim "zabudowanym" ?? 3 etap wewnętrznej 'obwodnicy' to jest nielegalny obszar zabudowany !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # aTomek 2021-11-22 17:06
Chcieli dogonić Donka T.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # Rafałwz 2021-11-22 21:21
Trzeba zrobić przepisy jak we Włoszech, że do 25 roku życia kierowca może kierować autem o mocy do 60KM i nie będzie tylu wariatów
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Greg 2021-11-23 07:27
Zgodnie z przepisami na obwodnicy 3 etapu można jechać do 70 km/h, a kierowcy przekroczyli o 50 km za dużo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook