Trudny, kompromisowy, bezpieczny. Tak radni miejscy mówią o budżecie na 2022 rok. Ten został dzisiaj przyjęty.

Kołobrzescy Razem, Nowy Kołobrzeg plus radni Plewko, Zawadzki i Dąbkowski głosowali za przyjęciem budżetu miasta na 2022 rok. Pozostali radni wstrzymali się od głosu. 

„ Możemy świętować. Miasto ma budżet na 2022 rok” powiedział Bogdan Błaszczyk, przewodniczący RM.

Głosowanie poprzedzone było m. in. wystąpieniami przewodniczych klubów. Parus, Zięba i Bejnarowicz mówili o plusach budżetu do których należą inwestycje. Wymieniali np. remont Zdrojowej i Kasprowicza, Westerplatte, promenady czy renowację ratusza. Chwalono miasto za politykę społeczną w tym profilaktykę zdrowotną. Przewodniczący klubu PiS wymienił także jego minusy.  - Opóźniamy, nie realizujemy kluczowych spraw dla miasta np. zagospodarowanie brzegów Parsęty, budowa parkingu przy Kamiennej. -powiedział M. Bejnarowicz.

Z kolei przewodniczący Kołobrzeskich Razem i Nowego Kołobrzegu wskazywali zagrożenia na które samorząd nie ma wpływu. Rosnąca inflacja a co się z tym wiąże wzrost cen czy założenia Nowego Ładu, które w ocenie radnych uszczuplają wpływy do budżetu.

Podsumowując. W przyjętym dzisiaj budżecie Dochody zaplanowane zostały na kwotę 290 milionów złotych. Wydatki to 315 milionów. Deficyt wynosi 25 milionów złotych. 

Komentarze  
+2 # zen 2021-12-01 23:04
Uff, ulżyło mi. Najważniejsze, żeby starczyło kasy na maksymalne podwyżki dla prezydentek i radnych Rady Miasta. Reszta będzie "na miarę naszych możliwości ". A my, mieszkańcy z radością będziemy płacić coraz więcej za nieruchomości, czynsze, ogrzewanie , śmieci, wodę, żeby starczyło jeszcze na premie i nagrody. Ku chwale miasta !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook