Agencja Mienia Wojskowego ogłosiła przetarg na sprzedaż działki w Kołobrzegu. To fragment terenu, o który od lat bezskutecznie ubiegało się miasto.

10 grudnia odbędzie się przetarg na sprzedaż terenu znajdującego się w pobliżu osiedla Europejskiego. Cena wywoławcza za ponad 3 hektary to 4 302 000 zł.

"Nieruchomość położona jest w południowej części miasta pomiędzy zabudową mieszkaniową i usługową." - czytamy w ogłoszeniu. I dalej: "Do sprzedaży przeznaczona jest nieruchomość niezabudowana i nieogrodzona, porośnięta roślinnością samosiewną (sitowie, trzciny, krzewy, drzewa). Dogodny dojazd drogami utwardzonymi. Bliskie położenie Morza Bałtyckiego sprawia, że w okresie letnim znacznie wzrasta ruch turystyczny. Pełne uzbrojenie (woda, elektryczność, gaz, kanalizacja) w zasięgu. Sąsiedztwo nowych osiedli mieszkaniowych. Nieruchomość posiada dostęp do infrastruktury technicznej i komunalnej. Zgodnie z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego części obszaru miasta Kołobrzeg „5-Trzebiatowska”

- działka nr 11/4 znajduje się na obszarze oznaczonym na rysunku planu symbolem: „ZP1” - przeznaczenie podstawowe: teren publicznie dostępnego parku – inwestycja celu   publicznego."

Wystawiona w przetargu działka to część większego terenu, na którym miasto chciało stworzyć park. Jednak ostatecznie nie udało się pozyskać działek od AMW. 

Rada Miasta i prezydent zapowiadali, że nie dopuszczą do zmiany planu zagospodarowania, która umożliwiłaby tu budowę kolejnych budynków.

foto: AMW

Komentarze  
+3 # Fff 2021-12-04 20:44
Kto kupi te chaszcze, które w planach są ter3nem zielonym?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+15 # Robert Kołodziejczyk 2021-12-05 08:27
Ten kto przekona większość radnych do zmiany planu.... nie takie rzeczy radni zmieniali
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # plany2 2021-12-05 09:17
No właśnie o to chodzi. Miasto jak widać na innym przykładzie może zmienić plany zagospodarowania. Po projektem zmian planistycznych dla terenu między Sikorskiego, Chopina i Kołłątaja podpisało się kilku radnych. Parki niech oczywiście powstają ale na terenach należących do miasta. Dlaczego mają powstać na terenie który nie należy do miasta??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+14 # dlaczego 2021-12-04 20:49
Dlaczego miasto nie chce żeby powstały tam kolejne budynki? W dzielnicy wschodniej, zachodniej, centrum - zabudowuje się każdy najmniejszy fragment . Daje się zezwolenia na bloki z balkonami z których można podawać sobie ręce. A Tam jest duży teren, wielka przestrzeń wokół. O co chodzi ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+11 # miasto 2021-12-04 20:58
A czy miasto ma jeszcze jakieś swoje tereny? Może na swoich terenach śmiało tworzyć parki lub ogrody tematyczne. Mam dziwne wrażenie że miasto sprzedaje swoje tereny dla deweloperów -pozyskuje ze sprzedaży potężne pieniądze a chciało za darmo dostać teren od wojska. Skoro to nie wyszło to zrobią wszystko żeby zniechęcić potencjalnych nabywców. To tylko wrażenie ale jak jest na prawdę to wiedzą...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-3 # aaa 2021-12-05 13:16
Atrakcyjna okolica w sąsiedztwie 13 dzielnicy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # Olo999 2021-12-06 10:57
W czym to przeszkadza?
Tam też mieszkają ludzie.
Mieszkam obok tej dzielnicy i nie widzę problemu.
Pomyśl.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook