Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wycięła 4 drzewa rosnące przy ul. Portowej. Pod topór poszło też kilka innych okazów rosnących przy krajowej 11 w Kołobrzegu.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w ostatnich dniach wycięła 4 drzewa z ul. Portowej i 4 inne, rosnące w pasie drogowym Jagiellońskiej, Solnej i Kupieckiej. Mateusz Grzeszczuk z GDDKiA tłumaczy, że wycinka była konieczna ze względu na kiepski stan drzew. Dodaje, że najważniejsze jest bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg, i że każda wycinka poprzedzona jest bardzo skrupulatną analizą. Generalna Dyrekcja miała zgodę na wycinkę 9 drzew ale jedno przewróciło się wcześniej, co zdaniem Mateusza Grzeszczuka tylko potwierdza słuszność przeprowadzonych zabiegów.

Wiosną tego roku będą prowadzone nasadzenia zastępcze. Za 1 wycięte, Generalna Dyrekcja posadzi 2 młode drzewka. Pojawią się one przy krajowej 11 w mieście.

 

Komentarze  
-1 # zdziwiony 2021-12-06 19:10
to jak ,żadnych spotkań z mieszkańcami? wniosków,pytań???
No tak co będą PiS-owi podskakiwać :)
ha ha ha
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook