Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Kołobrzegu wzbogaciła się o nowy średni samochód ratowniczo gaśniczy GBA 2,5/16 (IVECO Eurocargo), z funkcją cięcia, automatyczną skrzynią biegów oraz napędem uterenowionym 4x4, zabudowany przez firmę Moto-Truck.

Pojazd został zakupiony przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej dzięki Funduszom Europejskim Infrastruktura i Środowisko w ramach programu „Usprawnienie systemu ratownictwa w transporcie kolejowym – etap I”, którego celem jest optymalna efektywność prowadzenia akcji ratowniczych w transporcie kolejowym przez PSP na obszarze Polski.

Pojazd został wyposażony między innymi w urządzenie gasząco-tnące Cold Cut COBRA C360, system piany sprężonej, 6 kompletów aparatów powietrznych z maskami i sygnalizatorami bezruchu, zestaw hydraulicznych narzędzi ratowniczych LUKAS, hydrauliczny wyważasz do drzwi z pompa ręczną, pilarkę łańcuchową do drewna, piłę tarczową do betonu i stali, wentylator oddymiający, motopompę pływającą, agregat prądotwórczy, zestaw ratownictwa medycznego R1 oraz sprzęt i armaturę wodną.

Nowy pojazd zastąpi dotychczas użytkowany przez strażaków 12-letni, średni samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 2,5/24 Renault.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn