W Kołobrzegu nie ma już szczepionek dla dzieci w wieku 5 - 11 lat przeciwko Covid 19. Pierwsza partia, która była przeznaczona dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta, została  błyskawicznie rozdysponowana. 

Dzisiaj ruszyły zapisy na szczepienia przeciwko Covid 19 dla dzieci w wieku 5 - 11 lat. Próżno jednak o godzinie 18.00 szukać terminów dla swoich pociech w Kołobrzegu. Próba rejestracji dziecka na stronie pacjent.gov kończy się niepowodzeniem. Telefon na infolinię pod nr 989, tylko potwierdza nasze przypuszczenia. W Kołobrzegu chwilowo nie ma miejsc. Wszystkie dostępne szczepionki "rozeszły się" w ciągu kilku godzin. Można zapisać się na szczepienie np. do Świdwina.

Rzeczniczka szpitala, Partycja Głomska przekazała, że nowa dostawa preparatów dla najmłodszych nastąpi w poniedziałek, 20 grudnia. Od piątku można rejestrować dzieci. Rejestracji można dokonać telefonicznie również w szpitalu. Nr tel. 536 328 727 czynny jest w godz. 10 - 14.00. 

Szczepienia dzieci przeprowadzane będą także w Wojskowej Przychodni Lekarskiej przy ul. Jedności Narodowej, nr tel. 780 148 989.

Szczepienia dzieci ruszą w czwartek. 

Bez tytułu

Komentarze  
+9 # AnJay 2021-12-14 20:35
Każdy punkt szczepień planuje pracę na podstawie tzw. slotów, czyli terminów (wyrażonych datą oraz konkretną godziną i minutą szczepienia). Pomiędzy slotami (czyli godziną przyjścia do punktu) są przerwy, w trakcie których wykonuje się szczepienie, wprowadza dane do systemu gabinet.gov.pl oraz przygotowuje się do kolejnego szczepienia.
Sloty są dzielone na zewnętrzne (to te, które widzi infolinia i są widoczne w IKP) oraz wewnętrzne (widziane tylko przez dany punkt szczepień).
Stosunek slotów zewnętrznych do wewnętrznych był uregulowany wytycznymi Ministra Zdrowia i wynosił 90% zewnętrznych + 10% wewnętrznych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+9 # AnJay 2021-12-14 20:38
Dzwoniąc do punktu szczepień uzyskuje się większe prawdopodobieństwo znalezienia terminu, gdyż punkt widzi swoje zewnętrznej jak i wewnętrzne sloty.
Tym samym brak slotów zewnętrznych na infolinii, czy też w IKP wcale nie oznacza, że miejsc nie ma.
Warto też poprosić o zapisanie na listę rezerwową (nie ma obowiązku jej prowadzenia), gdyż około 5-10% osób nie przychodzi na szczepienie w umówionym terminie lub nie przechodzi kwalifikacji. Wówczas trzeba czekać na znak/sygnał z punktu i szybko stawić się w punkcie w miejsce nieobecnej osoby.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # s-ka 2021-12-15 20:00
Widać, że mądrzy rodzice kochają swoje dzieci i chcą je chronić przed chorobami. Wiem, wiem, zaraz foliarze rzucą się z hejtem , ale mam to gdzieś. :P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook