881 pacjentów na oddziałach covidowych, 156 zgonów i blisko 53 tysiące szczepień. Tak wyglądają statystyki za ubiegły rok w kołobrzeskim szpitalu.

W 2021 roku w kołobrzeskiej placówce na oddziałach covidowych  przebywało 881 pacjentów. Niestety 156 pacjentów zmarło. Były to przeważnie osoby powyżej 60 roku życia.

Jeżeli chodzi o szczepienia, to w ubiegłym roku roku w szpitalu wykonano ich łącznie 53 tysiące różnymi preparatami.

Ogółem najwięcej szczepień, ponad 11 tysięcy wykonano w maju. Najmniej, bo zaledwie tysiąc szczepionek podano we wrześniu.

Proces szczepień, zgodnie z harmonogramem Ministerstwa Zdrowia, rozpoczął się od Grupy "Zero". Teraz zaszczepić może się już każdy, a od grudnia szczepione są również dzieci w wieku od 5 lat. Tych w ubiegłym roku zaszczepiono 300.

Aktualnie w kołobrzeskim szpitalu zorganizowano 3 oddziały covidowe.

Komentarze  
+5 # kael 2022-01-04 20:03
Ciekawsze będzie podanie danych ile osób zmarło na inne choroby przez nieudzielenie im potrzebnej pomocy ze względu na zmianę oddziałów na covidowe oraz ile zabiegów ratujących sprawność pacjentów zostało odwołanych. Innym słowem ile ludzi zostało olanych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # szczepionki 2022-01-05 13:44
Szczepienia. Właśnie dzisiaj ogłoszono że prezyent kraju po 3 szczepieniach już drugi raz ma covid. Więc jak działają te szczepionki? Zaraz powiecie że przez szczepienia lekko przechodzi zakażenie. A ja pytam się czy ktoś prowadzi statystyki ile osób zmarło mimo pełnych szczepień. I pewnie znowu usłyszę że nie zmarły one na
koronawirusa tylko na choroby współistniejące. A jak nie to wina Chuka?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook