Policjanci z Kołobrzegu prowadzą dochodzenie w sprawie kradzieży pieniędzy przez uprzednie wprowadzenie w błąd na portalu aukcyjnym oraz pozyskanie w ten sposób dostępu do cudzej karty płatniczej.

Wszystkie osoby, które rozpoznają osobę z nagrania proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kołobrzegu pod nr tel. – 47 78 46 511 lub 47 78 46 512 lub innymi jednostkami na terenie kraju.

Przestępcy nieustannie zmieniają swoje techniki działania i korzystają z możliwości jakie daje im technologia. W sierpniu do kołobrzeskiej komendy dotarło zgłoszenie dotyczące kradzieży pieniędzy w kwocie 1500 złotych. Oszust za pośrednictwem sieci internetowych i telekomunikacyjnych doprowadził mieszkankę Kołobrzegu do niekorzystnego rozporządzenia w/w kwotą pieniędzy uprzednio wprowadzając ją w błąd, co do chęci zakupu wystawionego przez nią przedmiotu na portalu aukcyjnym. Mężczyzna podstępnie uzyskał dane i dostęp do karty płatniczej kobiety, co wykorzystał wypłacając pieniądze z jej konta w bankomacie zlokalizowanym w Gdyni.

Wszystkich, którzy rozpoznają mężczyznę, którego nagrały kamery monitoringu na miejscu zdarzenia, prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kołobrzegu pod nr tel. – 47 78 46 511 lub 47 78 46 512 lub innymi jednostkami na terenie kraju.

Link do nagrania: https://www.facebook.com/kppkolobrzeg/videos/732797714357701

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn