Zieleń Miejska rozstrzygnęła przetarg na modernizację Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Korzyścienku. Pierwsze prace mają się rozpocząć już w tym tygodniu. Koszt całej inwestycji to blisko 43 miliony złotych.

Temat Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Korzyścienku poruszany jest od lat. Jej przebudowa ma wpłynąć m.in. na zniwelowanie odoru jaki się z niej wydobywa. Pierwszy przetarg na modernizację RIPOK-u z lutego ubiegłego roku został unieważniony. W kwietniu ogłoszono kolejny, do którego przystąpiło 4 oferentów. Wybrano Konsorcjum firm Eggersmann oraz Eurobud.

Będzie to jedna z największych inwestycji tego roku. Koszt modernizacji Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych to blisko 43 miliony złotych. Zieleni udało się pozyskać 13 milionów dofinansowania. Na resztę spółka musiała zaciągnąć kredyt. Nowa instalacja w Korzyścienku ma być nowoczesna i ekologiczna. Teren pod inwestycję został przygotowany, w tym tygodniu wykonawca ma rozpocząć pierwsze prace. Powstanie tu duża hala, której wielkość można będzie przyrównać do boiska piłkarskiego. Najważniejsze będzie jednak samo serce hali, czyli cała linia technologiczna.

Cała inwestycja ma się zakończyć najpóźniej w połowie 2023 roku. 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook