Kolejne trzy zakłady aktywności zawodowej w regionie ze środkami z budżetu województwa. Przyznane dotacje mają pokryć bieżące koszty działania placówek. Umowy dofinansowania podpisali przedstawiciele ZAZ-ów w Kołobrzegu, Wałczu i Karlinie.

Na spotkaniach województwo zachodniopomorskie reprezentowali członkowie zarządu: Anna Bańkowska oraz Stanisław Wziątek. Spotkania, na których zawarto umowy dotacyjne odbyły się w Zakładach Aktywności Zawodowej w Kołobrzegu, Karlinie i Wałczu. Placówki otrzymały dotacje z budżetu województwa, które mają pomóc pokryć im koszty funkcjonowania. W sumie do dziesięciu ZAZ-ów z województwa trafi 5,6 mln zł ze środków samorządu województwa. Pozostałe koszty pokrywane są ze środków PFRON będących z dyspozycji marszałka, PFRON w ramach refundacji wynagrodzeń dla organizatora oraz z przychodów z działalności wytwórczej i usługowej.

Zakłady Aktywności Zawodowej to szczególne miejsca, w których osoby z niepełnosprawnością znajdują zatrudnienie, ale i mogą uczestniczyć w rehabilitacji. Placówki te cały czas zmieniają się, również z pomocą środków unijnych, dostosowując swoją ofertę i zamówienia do aktualnych potrzeb firm i instytucji. To sprawdzeni partnerzy, z których usług warto korzystać. W dziesięciu zachodniopomorskich ZAZ-ach zatrudnionych jest w sumie 705 osób z niepełnosprawnością – podkreśla członkini Zarządu Anna Bańkowska.

Zakład Aktywności Zawodowej w Kołobrzegu działa od 2003 r. i prowadzony jest przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kołobrzegu. Placówka zatrudnia obecnie 50 osób z niepełnosprawnością. Mocną stroną zakładu jest zmodernizowany ostatnio dział gastronomiczny, który specjalizuje się w przygotowywaniu smacznych, domowych obiadów. Placówka posiada pięć sal, w tym trzy klimatyzowane, przystosowane do organizacji wesel, komunii i szkoleń. Pracownicy ZAZ-u zajmują się także krawiectwem czy utrzymaniem terenów zielonych. Prowadzony jest też dział poligrafii i sitodruku. Kwota dotacji ze środków samorządu województwa wyniesie 430 tys. zł. Umowę podpisała członkini zarządu Anna Bańkowska oraz przewodniczący kołobrzeskiego PSONI Marian Jagiełka.

Komentarze  
+2 # szkoda 2022-01-30 10:45
Szkoda że w Kołobrzegu nie ma zatrudnienia poprzez PFRON osób z innymi schorzeniami niż z niepełnosprawnością intelektualną. Szukam od lat zatrudnienia ale jak już coś jest to sprzątanie klatek schodowych. Na to trzeba mieć siły , być sprawnym fizycznie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn