Policjantem jest się cały czas - nawet po służbie i w drodze do domu. Funkcjonariusz Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu ujawnił 43-letniego poszukiwanego na podstawie nakazu doprowadzenia do zakładu karnego. Mężczyzna miał do odbycia karę roku pozbawienia wolności za liczne kradzieże.

Kołobrzescy policjanci będący poza służbą wielokrotnie podejmowali interwencje wobec osób łamiących prawo. Funkcjonariusz Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu po zakończonej służbie wracał do domu. Po drodze zauważył mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi poszukiwanego. Był nim 43-letni mieszkaniec Kołobrzegu poszukiwany przez policjantów na podstawie nakazu doprowadzenia do zakładu karnego. Mężczyzna miał do odbycia karę roku pozbawienia wolności za liczne kradzieże. Funkcjonariusz udał się za poszukiwanym i powiadomił dyżurnego jednostki, a ten niezwłocznie wysłał w to miejsce patrol.

43-latek był kompletnie zaskoczony szybką akcją policjantów. Został przewieziony na komendę, skąd zostanie przetransportowany do aresztu, gdzie spędzi najbliższe dwanaście miesięcy.

Komentarze  
+2 # Kg 2022-03-17 13:14
To jego praca, obowiazek. Legitymację policjanta nosi że sobą 24h/7 dni więc miał obowiązek powiadomić dyżurnego o takim fakcie.
Czy gdyby tego nie zrobił i udawał że nie rozpoznał poszukiiwanego to sam nie popełnił by czynu zabronionego?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook