W Kołobrzegu już po raz 4. odbędzie się Wielkanoc dla Samotnych. W tym roku, w Wielką Sobotę (16 kwietnia) do domów starszych, samotnych oraz w trudnej sytuacji życiowej mieszkańców Kołobrzegu trafi 300 paczek zawierających tradycyjne Śniadanie Wielkanocne.

W jego skład którego wejdą m.in.: żurek, biała kiełbasa, jajko wielkanocne, sałatka jarzynowa, pasztet, wędlina, sery, ciasto i słodycze. Organizatorzy wydarzenia zapraszają wszystkich chętnych do pomocy przy organizacji wydarzenia. Szczególnie w tym roku potrzeba osób, które pomogą w przygotowywaniu wielkanocnych potraw (w terminie 13-16.04), a także osób, które pomogą w rozwożeniu śniadań wielkanocnych (w terminie 16.04). Dla zainteresowanych odbędą się trzy spotkania Wolontariuszy: 30.03, 6.04, 13.04 (środa, godz. 18.00 - salka prasowa na 1. piętrze w Hali Milenium).

Aby wydarzenie mogło się odbyć konieczne jest zebranie wszystkich niezbędnych produktów:

Żurek w proszku - 300 szt.

Żurek na zakwasie z butelki - 15 szt.

Kości wędzone - 12 kg

Kiełbasa biała - 600 szt.

Jaja - 600 szt.

Śmietana 30% - 5 l.

Ziemniaki - 60 kg

Marchew - 40 kg

Buraki - 20 kg

Seler - 3 kg

Pietruszka - 2 kg

Ogórek kiszony - 6 kg

Cebula - 6 kg

Czosnek - 2 kg

Jabłka - 5 kg

Kukurydza z puszki - 4 kg

Groszek z puszki - 4 kg

Pasztet np. DROSED - 350 szt.

Chrzan - 8 kg

Olej - 5 l

Ser żółty - 4 kg

Wędlina np. szynka konserwowa - 6 kg

Cukier - 10 kg

Sól

Pieprz

Chleb

Masło

Ciasta

Słodycze

Owoce

Opakowania jednorazowe na zupę - 350 szt.

Opakowania styropianowe (box) - 600 szt.

Ręczniki papierowe - 4 rolki

Worki na śmieci - 4 szt.

Rękawiczki jednorazowe S/M - 2 opakowania.

Osoby zainteresowane wsparciem akcji i dostarczeniem poszczególnych produktów mogą kontaktować się bezpośrednio z koordynatorem: Kamil Barwinek - tel. 782 168 237, e-mail: kamilbarwinek@o2.pl lub FB - Wolne Miejsce - Kołobrzeg. Produkty należy dostarczyć do Restauracji Cztery Pory Roku w Hali Milenium w terminie 11-15.04.

Zapisy na paczki ze śniadaniem wielkanocnym rozpoczną się 4 kwietnia (poniedziałek) i potrwają do wyczerpania limitu 300 paczek. Zgłoszenia należy kierować bezpośrednio do koordynatora akcji Kamil Barwinka - tel. 782 168 237, e-mail: kamilbarwinek@o2.pl.

Organizatorami wydarzenia jest Fundacja Wolne Miejsce oraz Miasto Kołobrzeg. Współorganizatorami natomiast Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Restauracja Cztery Pory Smaku, gdzie w tym roku znajduje się centrum przygotowań śniadania wielkanocnego (drugie piętro w Hali Milenium).

Więcej informacji na stronie FB: Wolne Miejsce - Kołobrzeg.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook