Niepełnosprawni podopieczni, którzy dwa tygodnie temu przyjechali z Ukrainy do Dziecięcego Szpitala Uzdrowiskowego „Słoneczko” wkrótce zostaną przetransportowani do Niemiec. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Anna Bańkowska poinformowała o szczegółach ich wyjazdu.

Blisko dwa tygodnie temu do Kołobrzegu przyjechało 47 podopiecznych z domu opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną z Ukrainy. Wszyscy trafili do Dziecięcego Szpitala Uzdrowiskowego „Słoneczko”. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Anna Bańkowska poinformowała o zakończonych rozmowach ze stroną niemiecką dotyczącą przetransportowania wszystkich podopiecznych do ośrodka w Nadrenii. Transport odbędzie się w środę rano. Udział w nim weźmie 16 karetek.

Do ośrodka w Niemczech pojadą także Ci podopieczni, którzy trafili do Łukęcina, łącznie 111 osób.

Co najważniejsze, z podopiecznymi pojadą także ich opiekunki, i tam zostaną zatrudnione.

Cała operacja dotycząca przetransportowania podopiecznych z Ukrainy możliwa jest dzięki współpracy Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Niemieckiego Czerwonego Krzyża.

W Dziecięcym Szpitalu Uzdrowiskowym „Słoneczko” cały czas przebywa 20 osób z Ukrainy, to kobiety z dziećmi. 

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn