W Szkole Podstawowej numer 5 w Kołobrzegu od ponad tygodnia uczy się już blisko 70 dzieci z Ukrainy. Dziewięcioro uczęszcza do oddziału przedszkolnego. Dzieci wciąż przybywa, a w szkole miejsc jest coraz mniej.

Tylko wczoraj Szkoła Podstawowa numer 5 w Kołobrzegu przyjęła czworo dzieci z Ukrainy. Łącznie jest ich już 66. Dzięki dużemu wsparciu rodziców i młodzieży wszystkie są zabezpieczone w podstawowe artykuły szkolne.

Młodzież z piątki stanęła na wysokości zadania, bo jak mówi  Milena Garbacz-Zatorska, nasze dzieci cudownie zajęły się swoimi koleżankami i kolegami z Ukrainy, a język nie stanowi żadnej bariery.

Niestety szkoła niedługo nie będzie już w stanie przyjmować więcej dzieci z Ukrainy.

Wyzwaniem jest także sposób prowadzenia lekcji, choć nauczyciele starają się już mieć przygotowane karty pracy w języku ukraińskim. Dużym wsparciem są także sami uczniowie.

Szkoła Podstawowa numer 5 prowadzi zbiórkę artykułów szkolnych i w tej chwili najbardziej potrzeba nożyczek ,linijek, ekierek i piórników dla chłopców. Na ten moment szkoła zabezpiecza swoich uczniów, ale w planach jest także pomoc innym placówkom.

 

Komentarze  
+2 # dzieci 2022-03-24 06:59
A czy te dzieci mają szczepienia wieku dziecięcego np. Odra, ospa ... Żeby później nie było zdziwienia że wracają stare choroby.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Baśka 2022-03-24 19:39
Te szczepienia to są nie ważne dla naszego rządu ,jak my nie chcemy szczepień na covida to wtedy jest akcja nie wejdziesz do lekarza ,nie pójdziesz na operację a oni mogą wszystko my nie mamy już żadnych praw we swoim kraju .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook