W związku z brakiem odpowiedzi na apel Stowarzyszenia Tak! Samorządy dla Polski prezydent Anna Mieczkowska wydała dyspozycję, aby kołobrzeskie syreny alarmowe nie zostały uruchomione.

- Szanowni Państwo, w związku z brakiem odpowiedzi na apel Stowarzyszenia Tak! Samorządy dla Polski wydałam dyspozycję, aby kołobrzeskie syreny alarmowe nie zostały uruchomione. Apeluję - uczcijmy pamięć tych, którzy zginęli trzema minutami ciszy. Dziękuję Wam za wszystkie opinie w tej sprawie - napisała prezydent Anna Mieczkowska na swoim facebookowym profilu.

Przypomnijmy, w dniu 10 kwietnia 2022 r. o godz. 08:41 przeprowadzony miał zostać trening uruchamiania syren alarmowych i ich pracy, zainstalowanych na terenie miasta. Trening systemów alarmowych miał stanowić jednocześnie upamiętnienie 12. rocznicy Tragedii Smoleńskiej i być formą uczczenia wszystkich Ofiar Tragedii z 10 kwietnia 2010 roku. Wojewoda nie uwzględnił sygnałów płynących między innymi ze strony prezydent Anny Mieczkowskiej i starosty Tomasza Tamborskiego, dotyczących traumatycznych skojarzeń dla uchodźców wojennych.

Komentarze  
+13 # ***** ** 2022-04-10 07:54
Przyszło polecenie od Tuska,Trzaskowskiego i Dulkiewicz ,"macie zrobić wbrew PiS-owskiemu rządowi, macie nie włączać syren". Już nawet nie musieli kołobrzescy totalni opozycjoniści z PO,SLD i KOD-ziarzy i inne pokomunistyczne męty,podejmować żadnych swoich decyzji. Ale poseł i tak będzie im kasę załatwiał,więc nie muszą się martwić tą niesubordynacją. Jak oni nienawidzą Polski. Jak oni kochają Merkel, Tuska i Putina. Jak oni niszczą wszystko co przyzwoite. Myślę, bo wszystko na to wskazuje, że Boga niema.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-13 # Julita 2022-04-10 09:16
Brawo Pani Prezydent!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-12 # Alina 2022-04-10 13:44
Brawo ,rozsądna decyzja . Dla tych co chcą ,jest tyle możliwości okazania pamięci .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # Kg 2022-04-11 09:52
To dowód na to kogo polecenia wykonuje AM.
W tej sprawie głos mieszkańców Kołobrzegu dla AM nie miał znaczenia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-4 # rob 2022-04-12 09:21
Wiadomo od dawna ze to nie zamach a bledy zalogi samolotu i obslugi lotniska byly przyczyna katastrofy.
12 minut przed wypadkiem byla informacja o bardzo zlej widocznisci na lotnisku -poza tym samolot zboczy o ponad 40 metrow od pasa - nie powinni priobowac tam ladowac -stalo sie trudno .Dramat.
A teraz pisowkie pustaki robia na tym piolityke i dziela ludzi .Wstyd i hanba
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook