Kryminalni z Kołobrzegu zatrzymali mężczyzn podejrzanych o kradzież ciągnika rolniczego wartości 10 tysięcy złotych. W czasie zatrzymania i przeszukania jednego ze sprawców ujawnili przy nim narkotyki. 

Do kołobrzeskiej jednostki wpłynęło zgłoszenie od mężczyzny, który oznajmił, że z pobliskiego pola, skradziono jego ciągnik rolniczy. Funkcjonariusze udali się we wskazane miejsce, gdzie po maszynie został jedynie ślad na ziemi. Policjanci wydziału kryminalnego podjęli działania zmierzające do ustalenia sprawcy kradzieży oraz odnalezienia pojazdu. Wytężona praca przyniosła zamierzone efekty. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch podejrzanych o przestępstwo mężczyzn, a przy jednym z nich znaleźli 4 gramy narkotyków w postaci amfetaminy. Zatrzymani zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na postawienie im zarzutów dotyczących kradzieży oraz jednemu ze sprawców zarzutu dotyczącego posiadania narkotyków.

O ich losie zadecyduje sąd, mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec obu zastosowano środek oddziaływania wychowawczego w postaci dozoru policyjnego. Odzyskany ciągnik rolniczy został przekazany pokrzywdzonemu i już wrócił do pracy na gospodarstwie.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook